Menu

Co daje elewacja drewniana?

28 lutego 2017 - Bez kategorii

Blichtr nowoczesnej i modernistycznej architektury złożonej z chromu, stali i szkła powoli zdaje się przygasać. Jednak w domu większość nas ceni sobie klimat ciepła i możliwość chociaż minimalnego obcowania z naturą. Wydawać by się mogło, że przebrzmiałe drewno na zawsze zostanie odstawione na drugi tor w budownictwie dekoracyjnym. Jeszcze niedawno było modne zrywanie boazerii i wszechobecne gipsowanie oraz tynkowanie. A jednak okazuje się, że bardzo zatęskniliśmy za drewnem i bardzo szybko zaczynamy do niego wracać. Prawda jest taka, że coraz częściej elementami zewnętrznej części naszych domów są deski elewacyjne. Zaskakujące jest, jak w przeciągu zaledwie kilku lat zaczęły powracać modele domów wyposażone w różnego rodzaju zdobienia zrobione z elewacji drewnianych. Co prawda niezwykle rzadko spotyka się pełną elewację drewnianą, ale ciekawe połączenia tynku i drewna pojawia się coraz częściej w projektach architektonicznych. Dzieje się tak pewnie dlatego, że podświadomie drewno kojarzone jest z ciepłem domowego ogniska. Nie da się ukryć, że deski elewacyjne nadają niezwykle przyjemnego wrażenia, które wręcz zachęca, aby odwiedzić dany budynek.

Jakie zalety?

Niektórym wydaje się, że taka elewacja drewniana z reguły jest kaprysem jakiegoś bogacza, który nie ma na co wydawać pieniędzy i koniecznie musi wyróżniać się na tle innych swoich sąsiadów.

Rzeczywiście prawdą jest, że zarówno deski elewacyjne www.thermo-drewno.pl/oferta/elewacja, jak i ogólnie cała elewacja drewniana nie jest czymś najtańszym. Jednak nie tylko wizualne aspekty grają tutaj istotną rolę. Prawda jest taka, że drewniana elewacja jest niezwykle korzystna również pod innymi względami. Przede wszystkim w znacznym stopniu wycisza wnętrza pomieszczeń, które z zewnątrz pokrywa. Drugim ważnym plusem tego typu elewacji jest to, że drewniana elewacja izoluje budynek przed chłodem i wilgocią, a równocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Jak widać, elegancja nie jest jedną zaletą elewacji drewnianych, ponieważ są one również niezwykle użyteczne pod względem zachowania energii.